Plazy, mrazy, crazy yar …

Občas to tak býva, a je jasné, že to tak má byť, lebo je to tak vymyslené a naučené.  Zaseješ, vzíde, vyraší, občas však mráz príde a skántri, a ono sa to buď poddá alebo priučí.  Vinič v čase, keď už liezli chodníkmi užovky,  zošľahal mráz z troch štvrtín. Svoje dostali aj zemiaky, ale tie sa spamätajú. Taká spúšť naserie, ale na strane druhej môžem byť rád, že nie som odkázaný na milosť prírode a úrode.  Tak si značím – biedny apríl, čo sľubne začal,  no slabšie nasledoval…  Pochabosť jari je však oprávnená, potrápi a zobudí všetko živé, s rovnakou pravidelnosťou i do mňa samotného vždy rozpustí čosi nepopísateľne pokorné i divoké zároveň.

Inak nič mimoriadne, všetko ide ako má. Jar nás ťahá za nos i za uši, či prinesie po čom túžime, len málokto tuší.  Drozdy a pumpy v nás zvonivo znejú, ľudia láskujú, blbnú, šalejú i chodia na pivo. Kam sa ponáhľať. Svet kupčí so šťastím a tma dane vyberá, obráti sa skoro, keď obvyklé sa stane krásnym a zbytočnou nádhera.

14 komentárov k “Plazy, mrazy, crazy yar …”

 1. :):) ok, veď ja nijako nespochybňujem tvoj profipohľad, aj keď, ak by to bolo ako presne v tejto chvíli, tak neriskujem stratu zraku kvôli žiadnemu komentáru:):)…je to , samozrejme, úplne v tvojich rukách (či očiach:))
  myslela som to tak trocha všeobecne, o zmenách zmien….hoci aj počasie tu už tuším raz bolo…

 2. … ale ani návrat ani pokrok – jednoducho som ešte to nemal čas dostať do svojej predstavy – jednoznačne je lepšie ak mi nesvieti lampa (monitor) do ksichtu; tmavé pozadie a na ňom svetlý font je oku menej náročnejšie ako jas bielej pri tmavšom okolí … na telefóne to bude asi pri svetlom okolí jedno, tam sa blogy nečítajú, na slnku sa špacíruje, vyhrieva alebo maká na záhrade 🙂 … ale vážne, mám s tým nejaké skúsenosti, ktoré sa mi neustále potvrdzujú (napr. keď som v práci jednu vizualizačnú aplikáciu invertoval do tmavého pozatia, do týždňa to chceli tak nastaviť všetci …) preto bez ohľadu na to, že to možno nikomu nesedí, moje oči to cítia lepšie vtedy, keď obsah, ktorý čítam, nie je prebitý žiarením pozadia …

 3. Správne! Nenadarmo sme od detstva rázne hlásili, že sme “Vždy pripravený!!”:):)..nikdy nevieš, kde sa skrýva nepriateľ….

  1. … jano nemá zasahovacie oprávnenie no … ale kritiku oceňujem, necháva človeka
   tak trochu v strehu i pred sebou samým … smile

 4. Nejaké fotky sa tu už objavili, nedali sa síce použiť práve do občianskeho preukazu….ale výraz a určitá výpovedná hodnota im nechýbala, možno preto zostali:):)

  1. A ešte sa aj objavia 🙂 … aj s výpovednou hodnotou aj bez nej 🙂 …ako mi napadne alebo sa podarí …

 5. Prečo si sa stiahol? Som ti chcela napísať, ze ti našepkával “nebuď taký vážny..” ..alebo smutný?.. sad

  1. Jaj, to foto 🙂 … dal som na niečiu (Janovu) radu a povedal si, že nebudem tu podporovať svoje krátkochvíle exhibicionizmu 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Na ochranu proti spamu zadajte slovo v obrazku
Anti-spamový obrázok