Hotel a strop

Sorry, zápisníček; zas som do teba dlho nič nevložil 🙂 … teda – nevpísal … nejako som nestíhal, všetko sa to zvrtlo a preplo do jarnejšieho tempa a tak som nesilil. A keby ti to príliš vadilo, tak si trhni.  Myslel som, že na služobke nájdem čas aj na foto aj na drísty, ale napokon som bol každý večer rád, že stíham spať. Túlať kiláky a civieť na všetky tie fasády, schody, dvory a exotvary v Hradci a následne každý večer zakončiť plzenským nepastérom “Na Hradě” nie je ízy.

HradecKHK

Prvý večer som ešte nebol “Na Hradě”, to som absolvoval zopár drinkov s miestnymi ultras v Metre (ktoré vraj do mesiaca zatvára). Dosť haluz. Na to, že sú ultras, vyzerali dosť kultivovane. A mali aj vlastného umelca.

metro3 metro2 metroÍsť  “Na Hrad” mi poradil až jeden hudobník na námestí, keď som sa ho opýtal na klasiku a dobré pivo.

HK Je pekné mesto, zjavne sú naň hrdí a majú prečo. Má históriu, cveng a ak sa budú oň starať aspoň ako dnes, ešte niečo vydrží.  Vraj okolo stotisíc obyvateľov … ani by som spočiatku nepovedal … každý večer sa uličkami starého mesta tmolili do divadiel vyobliekaní ľudia … celkom zaujímavý pohľad…

HK3 HK2 HK5 HK7

 

 

 

 

Inak tu históriu strieda moderna rovnako ako dôchodcov mládež. Vidno hodne kočíkov, pomerne málo psíčkarov, cyklotrasy a neustále upratovanie ciest.

HK11 HK10 HK9

 

 

HK4

 

 

Po návrate som dosadil posledné zemiaky, posial rukolu, kukuricu a už sa teším, že trochu konečne pobajkujem.

after

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Na ochranu proti spamu zadajte slovo v obrazku
Anti-spamový obrázok