Hedlajny

Dnes si značím iba hedlajny z novín, frčím von… je pekne…

Volkswagen SK predĺžil výluku zatiaľ do 5.4. ….

Dnes vyše pol milióna nakazených, USA predstihlo Čínu i Taliansko..

Europarlament včera (26.3.2020) schválil prerozdelenie 37 miliárd štátom EU pre boj s koronavirom…schválený bol pomerom 683 z 688 hlasov a prerozdelil ich v zmysle – najviac pre pre pandémiou najmenej zasiahnuté Poľsko (7.4), a Maďarsko (5.6), potom Španielsko (4.1) , Najviac postihnutí Taliani dostanú 2.3, menej ako Slovensko. Česko 1.2 mld  € … ?

Koľko pôjde kam sa majú vyjadriť vlády do 14 dní…tipujem, že do zdravotníctva z toho bude smerovať cca 3% …

FED podporia obe komory kongresu v pôžičke dvoch biliónov vláde; prerozdelenie podporí hlavne korporácie a súkromný sektor, 100 mld pre zdravotníctvo (2%) … ?

Nemecko má v dolnej komore návrh na zajtra – trištrvte biliónu € do napumpovania subvencií … a zhruba pol percenta z toho pre nemocnice … ?

A hlavne – kôň by mal predsa ťahať a nie tlačiť … akosi mi tu nesedí poradie …

… medzinárodná obchodná organizácia a rovnako i európske normy svorne zakazujú subvencovanie súkromných koncernov … výnimkou je, samozrejme, (chvalabohu) stav ohrozenia, napríklad epidémia ….

Reuters 27.3.: “G20 leaders to inject $5 trillion (u nás /1000) into global economy in fight against coronavirus” …. výsledok všerajšej videokonferencie G20 …

Medzinárodný menový fond požičia Ukrajine, iba ak uvoľní predaj ornej pôdy cudzincom… Irak dostal mesačnú výnimku na nákup ropy z Iránu, podľa sankcií však za ňu nesmie Iránu zaplatiť ….

… občas som z niektorých “správ” dosť znechutený  fool

 

Jeden komentár k “Hedlajny”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Na ochranu proti spamu zadajte slovo v obrazku
Anti-spamový obrázok