Zmena dátumu a nové meno

Dva dni pred Silvestrom bolo na Kobyle slnečno a bezvetrie. z kobyly pred silvestrom A všetko pod štyristo bolo zatiahnuté do oparu hmly a šera. Iba kopec pri Hainburgu z neho vykúkal ako ostrov. Takmer sa mi nechcelo ísť naspäť. No a samotný posledný deň 2015 nebolo síce ani slnečno či bezvetrie, no ohňostroj a oslavy sme po čase prežili pri moste v tancujúcej búde, kde to všetko pilo, tancovalo a blblo do sýta, akoby ten 2016 maj byť naozaj veselý. Nech veru je.  Pre všetkých a všade.

Po pár dňoch detoxu som rád prijal pozvanie na “decivilizačku”. Prima štvordňovka v miestach blízko oblohy a ľudskej podstaty.  Aj rituál prijímania novica som si užil. Nahý, v rúchu s kapucňou z akejsi skvelej látky, prijal som symbolické omytie nôh od bratov a nové meno Jargar. Nato prečítal Lyrický žalm k prijímaniu novicov (Ev. podľa Grnta) brat Ongar a svorne sme pozdvihli liehovinu k prípitku.

__

Ráno okolie pokryli iba zhruba dva-tri centi snehu a borovička naďalej ubúdala presným, metronomickým tempom adagia. Nasledujúci deň sme sa prešli na vrchol Lutiše, ktorá sa drzo a vyzývavo kúpala  v slnku.z lutise

Z nej bolo vidno, aký obrovský je ten malý kus sveta, stačí iba zmeniť uhoľ pohľadu.

cierna_lutisa2 celovkaricierna_lutisa4

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Na ochranu proti spamu zadajte slovo v obrazku
Anti-spamový obrázok