Vianoce 2020

     A tak som sa ocitol v svižnom polete jeseňou až tu … v zimnom slnovrate. Pri otázke ako trávim sviatky, som sekundu zneistel, či sviatky mojou odpoveďou trochu neznevážim, ale vlastne prečo – máme i ozdobenú haluz borovice nad lampou, aj večeru sme dali ako sa patrí, aj napečené je a kopa vlašákov v miske.       Sneh síce ešte dovolenkuje, ale vonku býva aj tak pekne. Napokon, píšu, že je globálne oteplovanie, tak nič nové pod slnkom. Podaktorí si dajú obligátne predsavzatia, iní rekapitulujú a upratujú svoj životný postoj z mysle – čomu veria naďalej, čo ich nepresvedčilo a koho považujú za zlého a koho za zodpovedného.

      A mne neostáva nič iné, ako bez debordelizácie a nútenej sebasprávy si opäť sám pre seba poznamenať pri dávke semimravnosti a sebareflexie povedať – žuj a nechaj žuť.  A ako taký, no pomaly, ale iste, stále viac prekvapený priemerným stavom ega civilizácie, sa teším na nastávajúcu dobu -,vládu spravodlivých, rozumných a zodpovedných. Vystrašený z predstavy, že by som bol exkomunikovaný z fejsbúku ako nenávistný hejtspíčer a konšpirátor pokorne vyhlasujem, že áno, síce nespochybňujem existenciu KOVID-u ani devätnástky ani dvadsiatky, a viem, že toto svinstvo už zabilo mnoho ľudí, čo ho dostali a zrejme ešte viac obetí nepriamych, ale aby som utekal v ústrety do náruče všetkému, čo ma chce naočkovať tým, čo je správna morálka, politika, ekonomika a kam má smerovať spoločenský vývoj, tak to prrrrrr.

  Nech v dobrej vôli všetci prezentujú svoje rozhorčenia, návody a výchovy, ale mne sa z toho chlpy ježiť nebudú. Nech idú v zástupoch aj so svojimi politikmi a vedátormi a článkami a videami cestou eternetových zásuviek a wireless rútrov kade bajt tade ľahšie a mne dajú pokoj.

    Ja už som jeden pokus o komunizmus alebo socializmus s ľudskou tvárou zažil, stačilo. To, čo sa dnes tvári ako zdravé jadro intelektuálnej časti zodpovedných, je asi tá najsmutnejšia paródia, predchádzajúca obdobiu, ktoré nás čaká. A budeme fakt na jar všetci čumieť, ako sa to všetko vyfarbí. Ak dnes stále mnohí tvrdia o skúsenosti, že väčšinou najbohatší sú najlakomejší, tak ich často považujú za neznalých, zatrpknutých a závistlivých. A ak za bábkovodiča politiky ktosi označí všemocnú ekonomickú lobby, pripnú mu stigmu hlupáka. Ale stačilo, už mlčím, prajem svetu zdravie a chuť sa viac učiť, ako presviedčať.

Dnes je slnečno, dokonca pár pod nulou, tak tu nebudem trepať do kláves a idem von. Je tam lepšie. Vezmem sedmičku suchého, pár vlašákov do vrecka a možno sa pridá aj J … musí predsa nakŕmiť Micu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Na ochranu proti spamu zadajte slovo v obrazku
Anti-spamový obrázok