Prvý klaret

predtym
predtym

Prvýkrát skúšam klaret (claret). Ale pritlačil som, trochu trieslovín mám rád. Všetky receptúry, zaužívané technológie a modly treba občas “prevetrať”; cukru malo dosť, hneď po mletí išlo do lisu… približne stodesať kilo rmutu. Na to, že september bol lakomý na slnko, pomerne dobre dozrelo. Dnes už tretí deň pozvoľna šumí.

to uz je lepsie
to uz je lepsie

Umenie byť sám asi nie je žiadnym umením, ale iba občasným spôsobom sebazáchovy. Väčším umením je vedieť koexistovať, vedieť sa dohodnúť, presadiť, ujednať, presvedčiť.

 

 

potom
potom
mletie
mletie

Môžem mať IQ dvesto a leštiť kľučky mensy, ale ak nebudem mať primeraný spôsob, ako s tou hodnotou naložiť, bude mi to nahovno. Serie ma, keď vidím, ako dobré nápady vykapú v krákaní o vykonštruovanej konšpirácii peňazí, otupelom tlaku úslužných či rezignujúcich … a už o tom nebudem. Nemienim súdiť, odsudzovať, napokon každú zimu som sa túlal, tak prečo pre zmenu nezačať už na jeseň.  Nádcha včera prešla. V skalách ktosi urobil poriadok, vyčistil ohnisko a v strome nechal zabodnutý nôž.  Kamene sú uložené inak, krík pri stole osekali a zvyšky uložili na okraj lomu… a ktosi zanechal dve fľaše po lacnom brandy a vyryl do stromu pár podpisov a svastiku. Boli tam asi nejakí “poriadkumilovní”.

vcera

Keď som si konečne po týždni fúkania do vreckoviek zašiel na pivo, nepobehoval tam žiaden úslužný týpek s ukrutne zdvorilým úsmevom a pivo bolo dobré. Nevadilo mi ani keď si s pivom a poldeci prisadol roztrasený moták, a poprosil ma, či mu nepripálim cigaretu, lebo je vraj tak spitý, že si nevie vytiahnuť zápalku… pokorne dodal iba: “…toto dopijem a móžem ít dom spat…”. Odišiel som skôr. Zvládol odmávnuť na pozdrav a poslušne do seba nalial poldeci.

PS. Tiež mi niekedy napadne, že mať kone pre to, aby som zvozil seno, ktoré budú potrebovať v zime, je lepší kruh, ako pohyb medzi tým, čo si smiem kúpiť a tým, čo dokážem zarobiť… a to nespomínam tých, ktorí v týchto dňoch bojujú o svoje zdravie …veľa zdaru..

ten vlavo je doktor

Ten vľavo mal tuším prezývku “Doktor” …

 

 

3 komentáre k “Prvý klaret”

 1. Dobré sú aj kruhy na vode, alebo tie olympijské…ale úplne najlepšie sú kruhy v obilí, o nich sa nemusí premýšľať vôbec, nad nimi totiž ostáva rozum stáť:)

 2. konšpiracie?! skor hladanie pricin, dôvodov, unikovych cesticiek na naslednu buducu ochranu prip. opatrenia. Ziadne obvinenia, len pochopenie danej situacie a nasledna naprava.
  Vysledok? jednostranna snaha riesit veci
  Dôsledky? vyplavajuca spina charakterovych vlastnosti a realne spoznanie krutej pravdy.
  Objektivnost?! porozpravat sa s oboma stranami a nie s jednou…. alebo ist na potulky jesenou
  …nic v zlom, len moj pohlad.

  1. .. tuto sa to volá Zápisky .. snapshot mysle, môj neuroscan … žiadna objektivita,
   tu som naho subjektívny …ospravedlňujem sa celému svetu, ale tu naozaj
   nemám chuť felovať dôkazy či hľadať pravdu … máš pravdu – pôjdem 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Na ochranu proti spamu zadajte slovo v obrazku
Anti-spamový obrázok