Pokojné i petardované sviatky a ppf 2018

Niekoľko mesiacov vytrubovaný príchod sviatkov pokoja a mieru napokon prišiel.  Všetci pokojne napiekli, nakúpili, zabalili, vybavili, zavolali, vysvietili … úplne vymakali. A aby taká silná dávka naaranžovaného pokoja našinca príliš neuviedla do omylu, že bude pokojný nafurt, treba ho o týždeň “oživiť”. Aj preto pichádza “živá voda” vo forme petardovanej oslavy nejakého pridrbaného zlomu roka, ktorí si síce navzájom prajeme prežiť v zdraví a šťastí, napriek tomu, že už týždeň defacto štíme proti vetru.

Predvianočné zľavy, vianočné zľavy aj povianočné zľavy a výpredaje, vlastne celoročné zľavy a výpredaje, všade, kde treba,  zľavíme, poľavíme, aby sme si uľavili, sebe i svetu a stíhali prianiami a úsmevmi zamínovať alias zalajkovať okolie voči akémukoľvek prieniku nudných trapností. Môžme nakúpiť viac a za menej. Tak načo váhať.

Tento Silvester bol teplý. Iba sem-tam v lese bolo vidno pár fľakov topiaceho sa, dobrý tak na umytie rúk pri zbieraní dreva na oheň.

Tak teda nech máme 365xŠND, bez záväzkov a predsavzatí.

 

6 komentárov k “Pokojné i petardované sviatky a ppf 2018”

 1. jar je tu už od novembra… a viem presne prečo. lebo som si na jeseň kúpila parádne snehule do mínus tridsať… 🙂

    1. obcas aj zeny aj muzi, domaci byvali milacikovia, diela, myslienky …stavaju sa ukradnute ludom, ktori najvacsie bohatstvo nasli v sebe samom … sad … ale nieze tak smutno ! ide yar :))

 2. gule.. kľudne aj tie vianočné.. 🙂
  a nakoniec predsa len nasnežilo, hoci len na 24 hodín. prechádzala som sa po zasneženom lese, a tešila sa ako malá (niežeby som bola nejaká veľká :).. to boli moje vlastné, súkromné, intímne vianoce, s malým v.. laugh
  A veľa lásky, všetkým.. ppf

  súbor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Na ochranu proti spamu zadajte slovo v obrazku
Anti-spamový obrázok