Od Žanety po Milotu

Keď si budem značiť takto zriedka, premenujem záznamník, na pomlčkovník. Od konca mája až doteraz sa menilo počasie, trhy i dĺžka ženských nohavíc. Volatilita leta ako vyšitá.

Prvé broskyne spolovice napadla hniloba, ale nechcel som ich ošetrovať, lebo striekať plody, jedno či broskyne alebo rajčiny, papriky, uhorky mi sprosté pripadá . Radšej nech tá časť, ktorej je to počkom súdené, zhnije. Veď aj my, človečina, sčasti hnijeme. Zavŕta sa do nás nejaká pliaga mamonu, pýchy, sebastrednosti, nihilizmu či extrémizmu a buď nás to pohltí bez rebríka na povalu alebo zožuje spravodlivý čas.

Sa mi to ľahko vraví – keď si môžem dovoliť ísť len tak do prdele od štvrtka do nedele. Teda do tatier .. či do tatroch. Počtom dve plus troch. A s dámami na izbe. Bol som pre ne zaujímavý asi ako ponožky v sandáloch, ale aspoň nechrápali. Ale nuda nebola, a nebyť prihriateho nápadu hrať hneď prvý večer bowling, tak by mi neopuchlo koleno a mohol som vyjsť aspoň térinku a nie sa trepať zo zamky nazad. Bolí trocha dodnes, ale na chodenie a bicak to stačí.

Aj pár slušných koncertov som videl, žihadlo pod hradom pred tatrami, aj tatrafest v súkromnom háve, aj na starosmokoveckej stanici sme dali pár ničím nerušených pív s horcom s prichystanými drobákmi na toalety (inak top čisté, aj so živými kvetmi). Stanica nudná a umierajúca ako pomaly celé suvenírové tatry s ich opuchnutými ovcami alias vankúšmi a ultramodernými projektami, čo nesiahajú čaru projektov pôvodných investorov a architektov na prelome storočí 19-20 ani po kotníky.

A čo nové ? Asi nič. Zatiaľ uhorky. Ale po sezóne cítim v kolene rušnú jeseň. Zdroje budú zas v kurze, všebozkávajúci eurosamizdat trochu pribrzdí rotačky po zistení, že výroba fiktívnych nepriateľov vie vyrábať i reálnych. Zložíme sa na pár ďalších stíhačiek, nech ten blonďák nešteká a tie naše strapaté jebliny vo vláde môžu naďalej rozpredávať čo im nepatrí, aby zaplatili ochranu a pobyt výpalnému ekono-milita žoldu. Našinec bude statočne a rád hájiť výdobytky deflokracie a učiť svoje deti a vnúčence, že nám chce východ zabrať územie tatier, sódovkáreň vo vištuku a zotročiť naše bohabojné obyvateľstvo výstavbou fabrík na výrobu fľaší na vodku. Pán Stoltenberg nastúpi do Realu ako nová ikona za CR7, aby mal aspoň primeraný plat a pri ďalšom sammite paktu nemusel pred blonďákom kývať hlavou ako Dodo po troch fake-borovičkách.

Zatiaľ je však stále leto. Ľudia dovolenkujú, oddychujú, relaxujú.

Jeden komentár k “Od Žanety po Milotu”

  1. To keby niekto potreboval odvoz pre tých spomenutých v poslednom odstavci…. Je tam aj číslo help

    súbor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Na ochranu proti spamu zadajte slovo v obrazku
Anti-spamový obrázok