Keď slušnosť stojí za …

    Oteplilo sa. V neslušnom trávniku sa usadili fialky a Steline nášľapné míny sa vyhrabávajú o to prácnejšie. Ale ak nechcem mať “pehy” po kosení, tak musím. Boj za slušný trávnik začína, boj za slušné slovensko neustáva.  Organizátormi však nie sú žiadni serešovia, žiadne autoritárske popapulistické zjavy, ale naša čistá, mamonom a mocou neskazená nádej – mládež, bohabojní, uvedomelí a šlachetní študenti, ktorí vás v tomto dobrom úmysle dovedú k napájadlám čistej, transparentnej ekonomiky,  skutočnej demokracie, európskych hodnôt a súdržnosti.

  Niekoho možno, mňa už nie. Pre mňa je transparentná ekonomika už po kremácii, skutočná demokracia floskulou na manipuláciu más v nádeji,  že si raz môžu byť všetci rovní pred zákonom.  A “Európske hodnoty” ? Tie vôbec nevzišli z európy a nikdy nebudú proeurópske a čo sa týka kvetu súdržnosti, tomu najviac prospieva paradoxne nerovnosť a bieda. Asi najväčší krajec súdržnosti v ľuďoch vyrastie, až keď sa ocitnú v rovnakých sračkách.

  Takže ja sa Slušnej Slovenskej republiky nedožijem. Na mňa sa tieto “slušnosti” ceria úsmevom, ktorý sa nijako nelíši od výrazu, keď som si do zipsu riflí pricvikol predkožku. Seriem na takú slušnosť. Pravda má predsa holú riť, dojednané musí platiť a definovať autority nesmie byť bezvýchodisko ale výzva.

  Prajem organizátorom, nech to dajú. A nech to naďalej vedú. Nech vládnu.  Nech majú aspoň dve tretiny voličov.  Nech nájdu vrahov, zlodejov, korupčníkov a zavrú na zámok. Až potom “dobrovoľne” nastavia naindulovaný zadok zas niekomu inému, nech sa tým netrápia.  Kruh sa uzavrie. Aj potravinový reťazec.

  Dnes dám záhrade pauzu, je pekne a mám chuť ísť niekam sa prejsť.  Stredozemné more sa práve plní flotilami a ponorkami a raketami a lietadlami, vlády si tweetujú čosi o chemicky otrávenom či stovkách otrávených a ja im už neverím a pôjdem von si niečo zaujímavejšie prečítať, vraj Barborka B. zverejní detaily chémie telesnej či z počatia dieťatka s Borisom K, nech to stihnem naštudovať, kým sem dopadnú prvé rakety. To by nám bola tá slušnosť už úplne nahovno. Demokraticky a slušne by nás vybombardoval niekto demokratickejší ako my.

 

Jeden komentár k “Keď slušnosť stojí za …”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Na ochranu proti spamu zadajte slovo v obrazku
Anti-spamový obrázok