V galérii

Mrzlo poslabšie, zato nárazy vetra posypali dvor úlomkami konárov a vystlali ihličím. Ozval sa V. Na reč medzi štyrmi. Rozpovedal o svojom boji a stave mysle. Na jednej strane som bol rád, že po dlhom čase bola reč priama, bez masky uvoľneného nadhľadu, ktorej som neveril. Na strane druhej smutný pocit z naplnenia zlej predtuchy.  Vypočul som ich. Nikto vedome nepoškodil, nikto vedome neublížil, tuto snaha v dobrej viere a žiaden efekt, tam snaha žiadna, tiež vo viere, bez efektu … dnes rozpačité pocity, sklamanie. Vo viere v “dobré” vznikli nepochopenia, prieky, kampane a presvedčenia a mne to stačilo, aby som zas vycúval z jedného sporu o malosti veľkých.  Všetci traja predali kožu akosi lacno.  Každý z nich si mal strážiť a pestovať svoje ego a danosti aspoň do tej miery, aby bol pre ostatných primerane potrebný a cenný ale súčasne krotiť svoje ambície vyznať sa vo všetkom za každú cenu.  Prednosti každého napokon vyznejú ako nedostatokt celku. A to ešte nie je koniec. Obávam sa, že to zlomí i hranice logiky. Dnes sa už tej téme budem vyhýbať. Pochopil som a vytriasol ten zdrap smutných myšlienok z vrecka, ako šupky po arašídoch, do lístia pri ceste. Už nebudem zvedavý na túto tému.

Napadlo mi, že viesť, či byť vedený, bývalo v partii silných zajedno. “Viera nepotrebuje dôkazy, ona si ich vytvára” – som čítal v akomsi “duchovnom” článku. Viera je asi pekná, hrdá baba, ale asi by s ňou bola časom nuda…

poharV nedeľu chvíľu kropilo, miestami sa tvorila poľadovica. S B a J sme sa prešli od sihote po nábreží, v galérii boli celkom pozerateľné expozície.

Dnes som konečne videl za oknami slnko. Asi si v piatok vezmem voľno.

3 komentáre k “V galérii”

  1. tak to máš ešte dva týždne, tak ak budeš potrebovať pomôcť s klaretom daj vedieť, nevydrží do zrodu ďalšej
    civilizácie. 😛

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Na ochranu proti spamu zadajte slovo v obrazku
Anti-spamový obrázok