U Pavla

V piatok bol sviatok a tak som si vzal na štvrtok voľno, Pali nás pozval, reku porúbeme, popijeme, zachytáme …na začiatok novembra bolo počasie super, len som sa musel pravidelne na slnku obracať, čo pri love rýb nie je jednoduché. Kapra som pustil, návnadu na dravce mi ukradli mačky, ale i tak nebralo.

ránoTesne po východe slnka sa nad hladinou vytvorila para a rodinka labutí z nej vyštartovala na ranný prelet. Napoludnie bolo hádam sedemnásť, takmer bezvetrie. Dušičkári museli mať raj. Tie veľkoplošné parkoviská ľudských pozostatkov určite osvetlovali oblohu svetlami plamienkov výdatne a bez častých zhasnutí.  Musím sa niekoho opýtať, ako je to s rôznymi vierami a praktikami v nich, lebo ma napadlo, že keby “nedajbôh” bolo sedem miliárd vo viere zajedno a všetci by chceli hoci len meter štvorcový hrudy na svoj kus mramoru, úctivý nápis, pár kilo parafínu a spoločný veľkokapacitný kontajner na zašlé chryzantémy, pri jednoduchých počtoch mi to vychádza, že by sme o pár rokov potrebovali prinajmenšom prehodnotiť tieto, pardón za výraz, “podivuhodné zvyklosti” …

Asi som na chate niečo podcenil, lebo najskôr ma riadne rezalo v podbrušku, potom sa ozvali ľadviny a napokon sa po pár rokoch znova ozvalo rameno. Už dva dni s tým bojujem. Zatiaľ prehrávam. Ale vhľadom na to, že je pijátok, a Vla100 mi ako protislužbu ponúkol penivý barter, tak vyhľadám v špajzi tú veľkú igelitku Ikea, lebo tipujem, že podľa názvu to bude niečo simpsonovsky duchovné, objemné a asi vlhké ..

4 komentáre k “U Pavla”

  1. ..naaadherneeee raaaano.. byt tak jednou z tych labuti.. zalietala by som si nad tym jazerom, az do mrakov…

  2. Buďme vďační za “podivuhodné zvyklosti” …predstav si, že by sa ľudstvo jednotne rozhodlo pre spaľovanie a následne splavovanie poloobhorených mŕtvol ako v posvätnej Gange (čo by to u nás spravilo s takým Gabčíkovom?:):)..alebo vzdušný pohreb á la Tibet – síce výsostne ekologický, ale kde vziať toľko supov?:)
    P.S. Kde býva Paľo?:)

    1. …to spaľovanie bez splavovania by som bral ako najmenej záťažové …
      .. lokality a mená občas vedome nemenujem …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Na ochranu proti spamu zadajte slovo v obrazku
Anti-spamový obrázok