Salamandra a svätý halogén

V pondelok som s J. a Iv. zdrhol na drevenicu. Janko nás vyviezol úplne vyhliadkovým štýlom, nemal som ani polámané cigarety ani blato za golierom.  Ešte som iba vykladal ruksak na lavicu už som znútra začul zvuk akumulátorovej vŕtačky. To sa Edivson už nemohol dočkať. Trocha sme pokosili, J. navaril a domáci pán s Jankom priviezli druhý deň štíhlu rusalku s diktafónom a jej kolegu fotografa. Nezdržali sa, po pár rozhovoroch a cvaknutiach odišli, hoci sa im nechcelo, lebo museli do práce. Huby síce rástli ale slimáci a háveď ich našli rýchlejšie a často už malý dubák, nie väčší ako zátka od vína, už bol načatý. A bolo hovädzie na hríboch, klasický vývar s rezancami a v stredu v trúbe morka so zemiakmi. Na striedačku smokilo i svietilo slnko, na dlhšiu túru to nebolo a tak sa dostalo na Edivsona a úpravu kamenného chodníka z pitvora. 

Pri studničke sa špacírovala salamandra, u susedov sa preberala astrológia a navečer sme dali petang.  Búrka nás obišla, tmu občas preťali Perzeidy.

Je fajn byť občas len tak. Nesilene. Nešialene. Bez nutne vhodného,  bez tlaku na dej a pozdvihnutie mentálu alebo nálady. Iba vzduch, krátke pauzy medzi “krátkymi”  a zaostrovanie striedavo ponad stôl s lyžicou a potom na palec na nohe. Alebo Váňovi hádzať kúsok kôry, lebo kamsi stratil “góla”.

Alebo len tak, striedať témy od výmyslu, čo človeka práve napadne alebo v nadržanom kúte mozgu pošteklí.

Ako obvykle, ráno vôbec nebolela hlava, voda z prameňa chladila iba príjemne a čas plynul iba koľko sme mu popustili… Vo štvrtok sme sa rozlúčili a vrátili do civilizácie.

 

 

 

 

 

 

Po návrate v piatok sme dali doma všetci štyria rodinnú večeru na terase hotela, pochválili kuchára a v miernom daždi išli dať drink na dráhu. Predsa len, tridsať rokov spolužitia, to stojí za pripomienku.

V sobotu sme sa potúlali na starožitno-trhoch na Červenom kamieni. Večer prišli na dráhu s letnou náladou dvaja senegalci a po zotmení, za svitu Edivsonovho vysväteného halogénu z kostola, vystúpila Sui na kruhu, visiac z mechanického ramena nákladiaka.

 

 

 

 

2 komentáre k “Salamandra a svätý halogén”

  1. Noo nevyskakoval som z auta s vrrtačkou v ruke!
    Na počiatku bolo slovo, a to slovo bolo u susedov a pri slove padlo koniferum a až potom nasledovalo ostatné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Na ochranu proti spamu zadajte slovo v obrazku
Anti-spamový obrázok