Relax

Po prvý raz som sa stal súčasťou celotýždňovej dovolenky. Jeden zo šiestich účastníkov. Jeden z členov “skupiny”. 🙂 Dom priamo pri vode,    s oknami, terasou, trávnikom a mólom v jednom dlhom a nepretržitom pohľade od rána do noci. Počasie prialo a myslím, že si to všetci celkom užili. Teda do hlavy samozrejme nikomu nevidno, ale celkovo mám taký pocit, že účastníci tohto zájazdu boli spokojní.  Dalo sa leňošiť, dobre najesť, ovlažiť, slniť a tak dokola, popri reči, hudbe a šume lodí a čajok. Alebo len tak dlhé minúty pozorovať snahu týpka odlepiť surf od hladiny či iné objekty.

Každému podľa jeho chute. A ja som mal chuť vypnúť. Doslova. Ani mi nevadilo prijať dve fotky po sebe, kde pozerám niečo v telefóne, ktoré mi boli poslané Rasputinom, zrejme ako upozornenie na nespoločenské správanie. Jednoducho som ich prehliadol. Nemal som chuť “akčný a vtipný” za každú cenu, ani byť v každej téme ako doma. Rovnako ma nerozhodil ani na miestnu tichú maďarskú krčmu pomerne hlučný prednes o tom, koľko stratím priateľov, keď sa nebudem zapájať do tém “obetavo”, že aj iní vravia, že som divný v poslednom čase a tak dokola … až na toto drobné intermezzo to však bola príjemná, uvoľnená dovolenka, napokon, snažím sa ľudí chápať a nesúdiť, veď aj táto prednáška mala svoj vysvetliteľný dôvod a preto je to o.k.

Myslím, že náš vonkajší prejav prirodzene ovplyvňuje náš stav mysle. Teda môj určite.  Keď sa zdám byť “divný”, stačí sa ma opýtať. Ak odpoveď niekoho zaujíma pokojne vysvetlím. Ale načo skákať do reči, v ktorej buď nepoznám pointu alebo nemám chuť reagovať, zvlášť, ak o oponentúru práve nik nestojí.  Raz sa Ťava geniálne vyjadril – posedenie partie je občas ako hra s názvom “Nájdi si svojho poslucháča”. Možno ani netušil, ako presne trafil klinec po palci. A preto ma netrápia ničím nepodložené výstrahy o strate priateľov, keď sa nebudem zapájať do debát. Priateľov nerobia reči.  Ani počty na fejsbúku či pozretia jótuberov.  Žerieme palce hore, ale priatelia – gate dole – kto vôbec má a koľko skutočných priateľov ?

Leto funguje ako má .. preto  preč s nudnými témami.  Treba si ho užiť, v tričku ochutnávať, čas nemerať peniazmi, noci sú krátke … Dnes bude mjúzik, pôjdem  kuknúť Broňa.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Na ochranu proti spamu zadajte slovo v obrazku
Anti-spamový obrázok