Hod notou

Pred týždňom som si pri fúrikovaní, vylepšenom chladením sa hadicou po tele i tričku, privodil nádchu ako z učebnice O počinoch debilov. V tropických nociach to bola na pár dní krutá odplata za naivitu. Asi som všeobecne dosť naivný.  Často verím vo veci, činy a pohnútky,  ktoré sa mi zdajú byť prirodzené až nevyhnutné, a ono sa to potom vytopolí úplne inak. Aj to je škola.    Opäť boduje stratégia života bez očakávaní. Nemal by som očakávať, že je treba  hľadať spôsob, ako vysvetliť, vyčísliť, odhadnúť, pochopiť.  Je to únavné, a ľudia dnes sa nechcú zaťažovať. Sú vyťažení až do rezignácie mysle.

Musím si vymeniť v empétrojke muziku.. aj to je zmena.

Brutopierbrutopier

V korunách, navečer,
muchy z modrej zbiera,
z mĺkvych sfér ticha,
prilieta to zviera.

Sluchom vidí, načúva očami,
ústami pije a dýcha,
až uveriť nedá mi,
že ním nelomcuje pýcha.

Keď tma predčí obrazu,
rád zhášam muziku.
Hoc detaily uniknú,
vidno lepšie odrazu.

V korunách, smerom na sever,
kde stále hviezdy zbiera,
cvakol som raz, navečer,
toto čudné zviera.

 V sobotu bola pri moste súťaž vo varení gulášov, fazuľovíc, halušiek, šúľancov a podobne … nakoniec sa nesúťažilo, lebo sa našlo málo súťažechtivých, ale našťastie dosť tých, čo radi, hoci bez ceny, ocenili 🙂 …..

luline

 

11 komentárov k “Hod notou”

  1. …je krásny, tvári sa, akoby si bol už teraz vedomý svojej “jazvečíčjej” výnimočnosti:)

  2. čaf hafan.. keď tak na mňa hľadí, natiahla by som k nemu ruku, aby si ju oňuchal.. a potom ju otočila a v dlani by som preňho mala nejakú dobrú maškrtu.. a zobrala ho vyvenčiť, niekam do lesa či na lúku, hneď za mesto..
    ty si Jana, čo má meniny 21. augusta? ..ja som Amélia, čo má meniny 25. novembra.. teší ma 🙂 🙂

  3. … to preto lebo som použil blesk; iba som manuálne predostril na štyri metre a od oka som skúsil, či ho tam niekde svetlo z blesku nájde … a našlo, odrazilo sa od neho a ono to takto vyzerá … on hľadal odrazy zvuku a ja svetla … tiež mi pripadá ako priehľadný … 🙂

  4. Nie všetci rezignujeme, stále je dosť tých, u ktorých bodujú sny a predstavy:)…netopier je krásny, fakt zvláštne, že je taký svietivy:)..to asi bude tým, že zbiera tie hviezdy (alebo muchy?:))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Na ochranu proti spamu zadajte slovo v obrazku
Anti-spamový obrázok