Ferendum

Matosráz, znova a zas, stuhli mláky a fúka, nechce sa mi dnuká, aj snehu naondelo a vietor slzí zraky.

Celkom fajné, aj slnko občas vyliezlo, relatívne sucho a pocitovo óká.

Aha, a … – bolo ferendum – mne síce pripadalo akoby bolo o tom, že voda je mokrá, ale ktosi ma doplnil, tuším Ivo, že bolo o tom, “aby sa nevysvetľovala suchšia ako v skutočnosti je …”  Ok, nemám penetrovať svoje pocity tam, kde sa to neto … napokon, jeho morálna známka je ďaleko nad moje schopnosti (občas aj chápanie).  Ale keď som pochopil, že tých pár melónov v podstate rozveselilo nielen tú hŕstku, ktorá oslavovala fakt, že s nimi súhlasil milión, ale rovnako oslavovali aj oponenti, ktorí sa tešili z ignorácie tejto veľkoleposti, tak sme si vlastne urobili na slovensku takú malú radôstku za šesť melónov.

Nedá mi však nespomenúť si na neodarwinistov a pozrieť na to ako S.B.  Ak sa totiž potvrdia výsledky výskumov o dedičnej predispozícii ku homosexuálnym sklonom, tak sa vlastne deje to,  že tabuizácia homosexuality jej výskyt paradoxne podporuje. Prečo ? No lebo vlastne núti ľudí s týmito sklonmi žiť v normálnych manželstvách a plodiť potomstvo.

 

Na tom nie je nič zvláštne,  že sa altruistickými trikmi rozširujú rady voličov, ovečiek náboženstiev alebo okruhy obdivovateľov. Glorifikovať lásku, empatiu, dobro a tabuizovať raz kondómy, homosexualitu,  predmanželský sex, inokedy konzumáciu mäsa, globalizáciu….no s genetickým vývinom človeka to pohnúť zjavne nestihne.

v dyme2Znova si zaznamenávam pocit, že to, čomu dôverujeme, sme povinní si overiť. Inak skĺzneme k tomu, že budeme šíriť vsugerovaný obraz sveta, pekný, usmiaty, plný upokojenia a nádeje, pod maskou pravdy a lásky v skutočnosti pôjde iba o jeho účelové šírenie medzi potenciálnych prenášačov.v dyme1

V sobotu som v bufete robil hov. zadné vrchné na víne a zelenine … celkom sa podarilo, rovnako ako niektoré dymové figúrky, ktoré horiaca cigareta kreslila do zapadajúceho slnka.

 

 

 

 

 

4 komentáre k “Ferendum”

  1. trend na túto tému otlačil seriózny článok v predstihu už minulú jar.. (viď bosé nohy) ..chvíľu mi trvalo, kým som ju vyhrabala, mám doma tak trochu pohotovosť..

    súbor

  2. na prvej vidím ženu, dlhovlasú, ruka vbok, prehnutý pás.. lákavá póza..
    na druhej s bruškom, nežne si ho hladká, teší sa… nevie čo príde shock

  3. A čo tak spraviť prieskum účasti ,keby sa za tých 6 a pol melóna robilo fernetum ? 😛

    – Pekné bárbiny 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
Na ochranu proti spamu zadajte slovo v obrazku
Anti-spamový obrázok